Filo Kiralama ve Avantajları

Günümüzde bir çok firma araçları satın alarak; bu araçların motorlu taşıt vergileri, ÖTV, Plaka Masrafları, Noter Masrafları, Bakım-Onarımı, Trafik Sigortası, Kaskosu ve Muayenesi, Kış Lastiği gibi zorunluluk yükümlülük ve uygulamalarıyla uğraşmak yerine filo kiralama hizmeti veren firmalardan bu araçları kiralayarak yönetim kolaylığı, zaman açısından ve mali açıdan avantajlar sağlamaktadır.

Operasyonel kiralamayı tercih eden firmalar aylık sabit ödemelerle yıllık giderlerini net olarak hesaplayıp ön görebilirler. Araçları satın aldıklarında ise bir seferde nakit çıkışı yapmak zorunda kalırken, veya banka kredisi kullandığınızda faiz yüküne girerler. Filo kiralamada ise aylık sabit ücretler ödeyerek finansal yükten kurtulur ve bütçeleri etkilenmez.

Her ay düzenlenen kira faturalarını tek seferde gider olarak kurumlar vergisi matrahından indirebilir. Firmalar Araçları satın aldığında KDV bedeli maliyete ilave edilir, indirilecek KDV olarak kullanım söz konusu olmaz. Filo kiralama durumunda ise kira faturasında yer alan KDV’nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanılır. KDV indiriminden faydalanmış olur.
Araç kira ödemeleri mali borçlar arasında görünmediğinden yani bilançoda pasifte yer almadığından bilançonuz güçülü görünür ve kredi imkanlarından etkilenmemektedir. Bu da şirketler açısından çok önemlidir.
Aracın dönem sonu ikinci el değer riskinden ve kaygısından da kurtulmuş olurlar.

 

Türkiye genelinde anlaşmalı servislerde hiçbir ücret ödemeden periyodik bakım hizmeti alınabilir.
Türkiye çapında yaygın servis ağına sahip lastik üreticileri ile yapılan anlaşmalar sayesinde, belirlenen kilometrelerde mevsimsel olarak lastik ihtiyacınızı bir bedel ödemeden değiştirilir.

Ayrıca yine ücretsiz olarak lastik ihtiyacınızı herhangi bir bedel ödemeden değiştirilir.

Filo Kiralama ve Avantajları

Formu Doldurun
Hemen Sizi Arayalım

Firmamız sizinle iletişime geçerek aracanızı en hızlı şekilde teslim almanızı sağlayacaktır.

Kişisel bilgileriniz teklif verilmesi amacıyla sizinle iletişime geçmek için tarafımızca işlenecektir. Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme metnine buradan ulaşabilirsiniz.